Abp Ziółek: nie lękajmy się podjąć decyzji całkowitego i jednoznacznego opowiedzenia się za Chrystusem! – Kościoły Stacyjne Łodzi 2023 #2

-  Nie lękajmy się podjąć decyzji całkowitego i jednoznacznego opowiedzenia się za Chrystusem i pójścia drogą, którą On przebył jako pierwszy. Niech się tym samym spełni w nas Słowo Boże dzisiejszej liturgii wzywające nas do dokonywania mądrych wyborów z myślą o naszym zbawieniu.- mówił abp Ziółek.

W drugim dniu pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi liturgia stacyjna, której przewodniczył ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek celebrowana była w parafii pw. Chrystusa Króla na osiedlu Retkinia, która w tym roku przeżywa swój jubileusz 40- lecia erygowania.

W słowie pouczenia pasterskiego hierarcha zwrócił uwagę na to, że – wybór Boga gwarantujący wieczną szczęśliwość nie jest łatwym wyborem, choć mogłoby się tak wydawać. Wygodniej jest żyć, poddając się biernie różnego rodzaju sytuacjom, przyzwyczajeniom przyjemnością. A nadto, mamy świadomość, że żyjemy w świecie, gdzie w imię wolności i zasad demokracji, próbuje się usuwać z przestrzeni publicznej wartości chrześcijańskie. – podkreślił arcybiskup Władysław.

- Jeśli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie niech co dnia berze krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Przyznajmy, że słowa te wyrażają pewien radykalizm wyboru, który nie dopuszcza zwłoki, odwrotów. To twardy wymóg, ale trzeba się z nim skonfrontować, skoro droga jaką przeszedł Chrystus ma być tą samą, którą winien przebyć uczeń decydujący się Go naśladować. Jest to droga posłuszeństwa Bogu, droga ofiarnej miłości i służby, droga większych czy mniejszych wyrzeczeń, a niekiedy niezrozumienia i odrzucenia ze strony innych. – zauważył ksiądz arcybiskup.

Na koniec duchowny zaapelował – nie lękajmy się podjąć decyzji całkowitego i jednoznacznego opowiedzenia się za Chrystusem i pójścia drogą, którą On przebył jako pierwszy. Niech się tym samym spełni w nas Słowo Boże dzisiejszej liturgii wzywające nas do dokonywania mądrych wyborów z myślą o naszym zbawieniu. – zakończył kaznodzieja.

Parafia pw. Chrystusa Króla w Łodzi została erygowana przez biskupa Józefa Rozwadowskiego 15 lutego 1983 roku, a pierwszym proboszczem został mianowany ks. prał. Edward Dudziński. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1989–2000 wg projektu arch. Aleksego Dworczaka, a poświęcony 1 października 2000 r. przez abpa Władysława Ziółka. W tym roku minęła 40. rocznica erygowania drugiej retkińskiej parafii.