Autor: Archidiecezja Łódzka
Wielkopostne Kościoły Stacyjne 2022 | parafia Wniebowzięcia NMP

Kościół Wniebowzięcia NMP- to Świątynia, w której wierni z Archidiecezji Łódzkiej spotkali się na wspólnej modlitwie w ostatnim tygodniu pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak.

To już ostatni tydzień w którym wierni pielgrzymują do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Tradycja pielgrzymowania w okresie Wielkiego Postu wraz ze swoim pasterzem została zaczerpnięta z tradycji rzymskiej. W tym roku w naszym mieście już po raz dziesiąty pielgrzymujemy do wybranych świątyń, aby w ten sposób lepiej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wierni którzy uczestniczą w tym wydarzeniu mają także okazję usłyszeć historię danej parafii. Tak też był podczas dzisiejszej Eucharystii. Ksiądz Biskup Marczak na początku swojej homilii zaznaczył, że w tym roku mija dokładnie 125 lat od konsekracji kościoła Wniebowzięcia NMP. „Historia parafii to nie tylko historia budynku, ale przede 2wszystkim wspólnota wiernych- wspólnota żywego Kościoła. Wśród ogromnej rzeszy tych którzy tworzyli tą parafię jest także ochrzczona w tej Świątyni Sługa Boża Stanisława Leszczyńska. Ta bohaterska położna jest dla nas piękną postacią upominającą się przed wszystkim o prawo do życia dla każdego”- mówił Ksiądz Biskup.

W swoim słowie duchowny zaznaczał także, że Pan Bóg kocha człowieka mimo grzechu. „Bóg jest miłośnikiem człowieka. Jest przeciwnikiem ludzkiego grzechu, a zarazem jest pełen czułości do najgorszego celnika i najbardziej pogardzanej jawnogrzesznicy. Patrząc na Jezusa i na to co czyni możemy zrozumieć, że Bóg kocha człowieka pomimo jego grzechu. Bóg odrzuca grzech, ale nie odrzuca człowieka i nieustannie czeka na to, że człowiek od tego grzechu ustąpi”- podkreślał Biskup Marczak.

Na zakończenie Eucharystii wierni zgromadzeni w Świątyni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby móc dostąpić łaski odpustu zupełnego jaka jest związana z pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Jutro Kościołem Stacyjnym będzie parafia św. Józefa przy ul. Ogrodowej. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.