Ksiądz biskup Adam Lepa w wywiadzie o swoim życiu kapłańskim i biskupim

W  styczniu 2018 roku ksiądz biskup Adam Lepa obchodził swoją 30 rocznicę sakry biskupiej. Z tej okazji ksiądz biskup udzielił obszernego wywiadu portalowi Archidiecezji Łódzkiej, w którym opowiada o chwilach sprzed 30 lat, życiu biskupim i swojej. - Gdy leżałem na posadzce łódzkiej katedry w czasie moich święceń biskupich modliłem się, abym wypełnił wolę Bożą i o to, żeby przede wszystkim służyć jak najlepiej i jak najskuteczniej! Bo to, żeby być biskupem tylko po to, by mieć przed nazwiskiem krzyżyk, to trochę za mało! Nie to było najważniejsze! Ale kiedy jest się w takiej sytuacji i przyjmuje sakrę biskupią, to się o sobie nie myśli, tak mi się wydaje, tylko o tym, jakim ja będę biskupem i czy ja podołam.- wspomina bp Adam Lepa.

- Jestem wdzięczny arcybiskupowi łódzkiemu za to, że wyznacza mi zadania, bo one są potrzebne. Nie wyobrażam sobie biskupa, który może się poruszać, może mówić w miarę logicznie, nie narzeka na jakieś choroby, żeby cieszył się z faktu, że nie ma żadnych zajęć. To jest niemożliwe! – podkreśla biskup senior