Abp Ryś zaprasza na Mszę św. o pokój na Ukrainie – Katedra/ 27.02./ 19:00

W związku z agresją rosyjską na Ukrainie ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki - zaprasza wszystkich mieszkańców Łodzi w najbliższą niedzielę na godzinę 19:00 do katedry łódzkiej na wspólną modlitwę o pokój na Ukrainie i w Europie. W sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy już ucierpieli, a zwłaszcza zginęli w wyniku działań wojennych

W homilii podczas Mszy św. 24 lutego br. przy grobie św. Jana Pawła II w Watykanie metropolita łódzki  stwierdził  - Ktoś powie: nie mam wpływu na to co się dzieje na Ukrainie. Rzeczywiście nie masz. Ale masz rzeczywisty wpływ na to, co się dzieje między tobą, a twoim bratem. «Zachowujcie pokój między sobą» Gorąco prośmy w czasie tej Eucharystii o pokój, oraz za tych, którzy cierpią na Ukrainie!”