Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 542
XXXIII Niedziela Zwykła - 14 XI 2021

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 14 listopada 2021 r.

  1. Ojciec Święty Franciszek przychylił się do prośby ks. abp. Grzegorza Rysia, aby Rok Jubileuszowy, ogłoszony z racji na 100-lecie naszej diecezji, trwał do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego (17 kwietnia 2022 r.) w kościołach jubileuszowych, a w bazylice archikatedralnej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego (24 kwietnia 2022 r.). Zachęcamy do pielgrzymowania do tych kościołów w celu uzyskania odpustu zupełnego z zachowaniem zwykłych warunków (spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Papieża – Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jedna z inwokacji maryjnych). Odpust ten może być także ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Pobożni wierni, przeszkodzeni z powodu podeszłego wieku lub poważnej choroby, również mogą uzyskać odpust, odrzucając przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i postanawiając wypełnić – skoro tylko będzie to możliwe – trzy zwykłe warunki, a także jeśli – łącząc się duchowo z jubileuszowymi celebracjami lub pielgrzymkami – ofiarują miłosiernemu Bogu swoje modlitwy i cierpienia.
  1. Arcybiskup Metropolita Łódzki ogłasza kolejny nabór do formacji kandydatów do diakonatu stałego. Mężczyzna, który ma zamiar rozpocząć formację powinien w dniach od 15 listopada br. do 15 stycznia roku przyszłego zgłosić się do ks. prałata Zbigniewa Tracza, dyrektora Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Łódzkiej na rozmowę, której celem jest sprawdzenie, czy spełniane są wszystkie wymagane warunki. Kontakt: tel. 609 687 187, Łódź, ul. Ks. I. Skorupki 1.
  2. Z okazji 100-lecia archidiecezji łódzkiej, 27 listopada br. w łódzkiej bazylice archikatedralnej odbędzie się pielgrzymka, na którą zaproszeni są muzycy kościelni (organiści, dyrygenci, kantorzy, chórzyści, schole, zespoły wokalno-instrumentalne) oraz zakrystianie.
  •  godz. 11.00 – koncert organowy,
  •  godz. 11.15 – konferencja,
  •  godz. 12.00 – Eucharystia z abp. Grzegorzem Rysiem.
  1. Zapraszamy na film dokumentalny o słudze Bożej Stanisławie Leszczyńskiej pt. „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej do Łódzkiego Domu Kultury w następujące dni:
  • 14 listopada godz. 15.30,
  • 20, 21 i 27 listopada godz. 16.00.

Bilety do nabycia w kasie ŁDK lub na stronie: https://kino.ldk.lodz.pl/film?title=polozna.