Autor: ks. Paweł Kłys / foto - Vaticn News
Łódzcy księża biskupi w watykańskich kongregacjach i dykasteriach  w czasie ad limina Apostolorum 2021

Księża biskupi uczestniczący w trzeciej turze ad limina Apostolorum odwiedzają papieskie kongregacje i dykasterie spotykając się z ich przewodniczącymi składając sprawozdania z życia swoich diecezji.

Łódzcy księża biskupi odwiedzili Dykasterię ds. świeckich, rodziny i życia, Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego, Kongregację ds. Biskupów,  Kongregację Doktryny Wiary, Dykasterię ds. Służby Rozwoju Integralnego Człowieka, Papieską Radę ds. Krzewienia Jedności Chrześcijan, Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej, Kongregację ds.  Duchowieństwa, Kongregację ds. Instytutów życia Konsekrowanego, Dykasterię ds. Komunikacji, Kongregację ds. Świętych, Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Kongregację ds. Wychowania Katolickiego oraz Kongregację ds. Nowej Ewangelizacji.

Jak zauważa ksiądz biskup Ireneusz Pękalski - Każde spotkanie w watykańskiej dykasterii  rozpoczynało się modlitwą i modlitwą się kończyło, a uczestnicząc w tych spotkaniach, miałem wrażenie że ci, z którymi się spotykaliśmy ze strony kongregacji byli bardziej nastawieni na słuchanie nas, niż na pouczanie. – zauważył biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.