Autor: Justyna Kunikowska
Wyświetleń: 3564
Zaproszenie na pielgrzymi szlak...

Arcybiskup Grzegorz Ryś osobiście zaprosił wszystkich na pątniczy szlak. Tegoroczne obostrzenia pozwalają na bezpieczną podróż wiernych do stóp Czarnej Madonny.

- Jesteśmy na progu wakacji i życzę wam pięknych wakacji, dobrego wypoczynku, także doświadczenia spotkania z ludźmi bliskimi z którymi te spotkania były utrudnione przez pandemię. Oczywiście dla nas wakacje to jest czas pielgrzymek pieszych, które z naszej diecezji ruszają przeważnie na Jasną Górę ale nie tylko, bo jest na przykład piękna pielgrzymka z Pabianic do Niepokalanowa. Chciałbym was zaprosić do udziału we wszystkich tych pielgrzymkach.

Metropolita Łódzki utwierdził wiernych, że pielgrzymka jest pięknym obrazem Kościoła który jest w drodze. Pielgrzymka nam daje ten obraz Kościoła który jest we wspólnej drodze i jest dobrym czasem do refleksji, do słuchania Słowa a także to spotkań. Łódzki Pasterz zapewnił, że będzie obecny na pątniczym szlaku. Zarządzenia dotyczące pozwalają na bezpieczne zorganizowanie pielgrzymki – osoby podwójnie zaszczepione nie będą liczyć się do żadnych limitów.

- Skorzystajmy z tej szansy jaka nam jest dana i odnajdźmy się na tej wspólnej drodze jako łódzki kościół. Bardzo Was serdecznie zapraszam i czekam na was w sierpniu na trasie pielgrzymki – dodaje arcybiskup Ryś.

Bądź na bieżąco i zaglądaj na funpage: Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę

Co przedstawia tegoroczna grafika?
Sercem Kościoła jest Jezus , który daje życie. To dzięki Niemu rodzi się nadzieja, która rozkwita w naszych sercach. Wraz z rozwojem wiary pozwalamy jej rosnąć. Pozornie surowe mury kościoła zaczynają tętnić życiem, gdy tylko dostrzeżemy, co naprawdę się w nich kryje. Spotkanie z Jezusem przemienia nas, pozwala nam wzrastać. Proces wzrostu jest konieczny zarówno w życiu roślin, jak i ludzi. Człowiek nie rozwijając swojej duchowości i wiary zaczyna obumierać. Dlatego musimy ją pielęgnować i karmić, a najlepszy pokarm daje nam Pan. Dzięki temu możemy wspinać się ku niebu, jak rośliny pnące się ku słońcu.
Autorem grafiki jest studentka ASP w Łodzi - Julia Tazbir.