Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 1730
Abp Ryś: śmierć jest zaśnięciem dla tych, którzy odnajdują w sobie postawy Jezusowe
Udostępnij

„Śmierć jest zaśnięciem dla tych, którzy odnajdują w sobie postawy Jezusowe i którzy przeżywają śmierć łącząc się z Jezusem. Dla nich śmierć jest zaśnięciem”- mówił Metropolita Łódzki podczas Mszy Św. sprawowanej w parafii Wniebowzięci NMP w Łasku Kolumnie.

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczył Eucharystii sprawowanej w Łasku Kolumnie z racji poświęcenia terenu pod rozbudowę cmentarza.

Podczas homilii odniósł się do wydarzenia jakie zebrało wiernych w świątyni. Duchowny podkreślał, że śmierć jest zaśnięciem dla tych, którzy odnajdują w sobie postawy Jezusowe. „Wszyscy pragniemy, aby nasz śmierć była zaśnięciem na moment. Byśmy z tego snu powstali do wiecznego życia. To nasze pragnie powinno nas wewnętrznie dyscyplinować i otwierać na takie rozumienie życia i śmierci jakie było w Jezusie. Nie tylko rozumienie, ale także zjednoczenie, naśladowanie i poddanie się takiej wizji życia i łaski która z nią przychodzi. Poddanie się Jezusowi, abyśmy rzeczywiście śmierć przeżyli jako moment zaśnięcia”- mówił kaznodzieja.

„Cmentarz to bardzo chrześcijańskie miejsce i chrześcijańskie słow. To miejsce koduje w nas nasze wyznanie wiary w świętych obcowanie”- dodał Ksiądz Arcybiskup.

Przy modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia księża i wierni udali się w procesji na cmentarz przy którym znajduje się teren, który Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś poświęcił pod rozbudowę obecnego cmentarza.

Udostępnij
Galeria zdjęć