Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 266
Abp Ryś: Jezus daje fundament Kościołowi w Apostołach i Prorokach

10 marca ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś sprawował Mszę Świętą w kaplicy domu biskupiego. 

Podczas homilii mówił, że często odczytujemy Słowo Boże jednostronnie. Na podstawie dzisiejszej Ewangelii zauważył, że czytamy ją wyłącznie przez pryzmat prawa. Jezus uzupełnia słowa prawa i uczy tego również nas.

- Do tego stopnia wypełnia słowa prawa, że jak mówi papież Benedykt, Jezus sam staje się prawem. Jezus wypełnia też słowo proroków. - tłumaczył metropolita łódzki

Ksiądz arcybiskup podkreślał, że patrząc na Jezusa, sami zaczynamy stosować się do prawa, mimo wielu trudności. To właśnie Jezus Chrystus stanowi Głowicę Węgła, łącząc prawo i proroków. Poprzez to przygotował fundament Kościołowi.

Metropolita łódzki zauważył, że najprostszym rozwiązaniem jest wybranie tylko słów prawa lub tylko słów proroków. Jednak ten, który dokonuje jednostronnego wyboru bądź przed nim ucieka, niszczy fundament, który dał nam Jezus Chrystus.

Ksiądz arcybiskup prosił o modlitwę za biskupów biorących udział w konferencji Episkopatu Polski oraz wszystkich biskupów, aby byli otwarci na wszystkich proroków, których posyła im Bóg.