Autor: ks. Grzegorz Matynia
Wyświetleń: 2906
Orszak Trzech Króli | JEDNAK IDZIEMY!
Udostępnij

Zapewne myślicie, że skoro trwa pandemia to Orszaku Trzech Króli w Łodzi nie będzie. Nic bardziej mylnego. Orszak Trzech Króli odbędzie się! Może nawet jeszcze większy i piękniejszy niż w mijającym roku – JEDNAK IDZIEMY!

Orszak będzie miał nową, dostosowaną do rzeczywistości pandemii, formułę. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, nabierze wymiaru charytatywnego. Tak jak Trzej Królowie przynieśli Jezusowi w darze złoto, kadzidło i mirrę, tak uczestnicy Łódzkiego Orszaku będą mogli przynieść Nowonarodzonemu swój dar (pieluszki, mleko modyfikowane, kosmetyki dla niemowląt lub dar materialny).

Zbiórka darów dla Nowonarodzonego odbędzie się we wszystkich parafiach w Łodzi od IV Niedzieli Adwentu do 3 stycznia 2021r. 6 stycznia Trzej Królowie zawiozą te dary najbardziej potrzebującym dzieciom naszego miasta z Domu Samotnej Matki oraz z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej. W ten sposób Orszak stanie się Orszakiem za Życiem.

Przebieg Orszakowej zbiórki darów dla Nowonarodzonego:

  • Od IV Niedzieli Adwentu w każdej parafii w naszym mieście będzie można otrzymać specjalną torbę na „dar dla Nowonarodzonego”.
  • Zbieramy produkty najbardziej potrzebne dla niemowlaków i małych dzieci (mleko modyfikowane, kosmetyki dziecięce np. emolienty, kremy, oliwki, smoczki, butelki lub pieluch).
  • W Boże Narodzenie przychodzimy do Jezusa nie z pustymi rękami, ale z naszym „darem dla Nowonarodzonego”.
  • Torbę z darami składamy przed Nowonarodzonym Jezusem w specjalnie wyznaczonym miejscu przy szopce w naszej parafii.
  • Warto zrobić pamiątkowe zdjęcie i wstawić ja na Facebooka oznaczając hasztagiem #OrszakwŁodzi.
  • Swój dar można przekazać również bez wychodzenia z domu za pomocą strony Caritas Archidiecezji Łódzkiej

http://dobromat24.pl/produkt/dar-dla-nowonarodzonego/

Koniecznie obserwujcie nasz profil: www.facebook.com/OrszakTrzechKroliLodz

oraz wydarzenie https://fb.me/e/FCeJ6Woq wkrótce rozpocznie się tam Wielkie Orszakowe Kolędowanie.

Udostępnij