Pożegnanie ks. Leszka Kaczora

Dziś wieczorem w parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Łodzi odbyła się Msza święta żałobna za zmarłego proboszcza tejże parafii - księdza Leszka Kaczora.

We wstępie do liturgii arcybiskup Grzegorz Ryś wskazał na to, że Zmarły kapłan w całej swojej blisko 30 – letniej posłudze kapłańskiej dużą wagę przywiązywał do duszpasterstwa młodzieży wprowadzając młodych w formację oazową, tworząc schole parafialne, organizując wyjazdy wakacyjne czy pielgrzymki do sanktuariów. - Dziękujemy dziś za całość Jego życia. Życia, które było przecież młode - wydawałoby się, że jeszcze w wielką przyszłością przed nim. Pan zadecydował inaczej! My dzisiaj się módlmy za niego, ale także za nas, byśmy niczego nie zmarnowali z tego, co on jako ksiądz nam zostawił, ale byśmy potrafili to pomnożyć. Bo z tego ostatecznie będzie nas sądził Pan Bóg! – tłumaczył metropolita łódzki.

Homilię – podczas liturgii – wygłosił ks. Paweł Markowski, który odwołując się do Słowa Bożego przestawił życiorys Zmarłego i wskazał na Jego zasługi w budowaniu zarówno wspólnoty parafialnej jak i kościoła z kamienia.  - Mówi się, że w Królestwie Niebieskim za przysłowiową kromkę chleba ofiarowaną z serca potrzebującemu dają życie wieczne, wiele tego chleba wraz z miłością rozdałeś. Niech Pan zaprowadzi cię na swą górę świętą i do swoich przybytków, a ty przystąpisz do nich – jak do ołtarza Bożego. Do Boga, który na wieki będzie twoją młodością, twoim weselem, i twoją radością! – mówił kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem wierni parafii podziękowali swojemu proboszczowi za jego 4,5 roku posługi duszpasterskiej w bałuckiej parafii oraz – zwracając się do Zmarłego – prosili o jego wstawiennictwo u Boga.

Ksiądz Leszek Kaczor zaopatrzony sakramentami świętymi zmarł w czwartek 26 listopada w 55 roku życia i 29 roku kapłaństwa. Swoją posługę duszpasterską pełnił w pięciu parafiach: św. Floriana w Sulejowie, Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Piotrkowie Trybunalskim, Przemienienia Pańskiego i Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi oraz przez ostatnie cztery i pół roku jako proboszcz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Łodzi. Ciało Zmarłego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Barcicach w Diecezji Tarnowskiej.