Nowi kanonicy Archidiecezji Łódzkiej

Dziś w południe w kurii biskupiej ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś przyznał godności kościelne duchownym zasłużonym dla Archidiecezji Łódzkiej. Nominacje otrzymali:

Archikatedralna Kapituła Łódzka

Gremialny:

ks. Wiesław Kamiński – proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi, dyrektor wydziału duszpasterskiego.

Honorowi:

ks. Adam Bajer vel Bojer – proboszcz parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Łodzi.

ks. Marcin Grzelak – proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Łodzi.

Kapituła Kolegiacka Łaska

Gremialni

ks. Gabriel Kołodziej – proboszcz parafii pw. Świętych Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim, dziekan dekanatu aleksandrowskiego.

ks. Zenon Miksa – proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczercowie.

Honorowi:

ks. Leszek Kaźmierczak – proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim, dziekan dekanatu konstantynowskiego.

ks. Jacek Tyluś – proboszcz parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim.

Kapituła Kolegiacka Wolborska

Gremialni

ks. Krzysztof Florczak – proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie, dziekan dekanatu tuszyńskiego.

ks. Jan Cholewa – proboszcz parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Honorowi:

ks. Władysław Paś – proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy.

ks. Paweł Stołowski – proboszcz parafii pw. Św. Ojca Pio w Kalnoce, dziekan dekanatu strykowskiego.

ks. Sławomir Klich – proboszcz parafii pw. Świętego Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim.

Odznaczeni rokietą i mantoletem

ks. Jacek Grzesiak – proboszcz parafii pw. Świętego Franciszka z Asyżu w Teodorach.

ks. Waldemar Bartocha – notariusz kurii, wykładowca liturgiki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

ks. Marcin Wojtasik – dyrektor wydziału katechetycznego kurii metropolitalnej łódzkiej oraz wykładowca katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

ks. Łukasz Burchard – kapelan arcybiskupa metropolity łódzkiego, wykładowca prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

ks. Hubert Kempiński – kapelan księdza biskupa Marka Marczaka, ceremoniarz diecezjalny, sekretarz wydziału duszpasterskiego.

ks. Zbigniew Wołkowicz – ojciec duchowny i wykładowca duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

ks. Łukasz Tarnawski – proboszcz parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Zgierzu.

ks. Paweł Bogusz – duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej.

ks. Marcin Pietrzyk - ojciec duchowny i wykładowca duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.