Autor: Julia Saganiak
Abp Grzegorz Ryś: jesteśmy domownikami Boga!

28 października w święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza ksiądz arcybiskup sprawując Mszę świętą w swojej prywatnej kaplicy wyjaśniał, że dzisiejsze Słowo Boże podpowiada nam właściwe kategorie myślenia i opisywania rzeczywistości.

Odnosząc się do fragmentu z Listu św. Pawła do Efezjan: Nie jesteście już obcymi i przybyszami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga ksiądz arcybiskup tłumaczył, że ostateczną perspektywę naszych doczesnych relacji odsłania przed nami Słowo Boże, gdy nazywa nas domownikami Boga.

Metropolita Łódzki odnosząc się do encykliki „Fratelli tutti” i wskazując na postać św. Franciszka z Asyżu oraz bł. Karola de Foucauld przypomniał, że jest możliwe braterstwo i solidarność także wtedy, gdy wokół toczy się wojna.

Na koniec ksiądz arcybiskup zaprosił nas, abyśmy otwierali oczy na sposób boży i widzieli w każdym człowieku współobywatela i współdomownika Boga.