Autor: Archidiecezja Łódzka
Droga Światła z Arcybiskupem Grzegorzem- Wielkanoc 2020 #3

„Błogosławimy Cię Panie Jezu za ten czas, w którym  może jak nigdy wcześniej uświadamiamy sobie, że nasz życie jest w Twoich rękach. Dziękujemy Ci za tę świadomość, która się rodzi z tego czasu przeżywanego przez nas. Nikt z nas nie może sam z siebie dodać minuty życia do tego co mu wyznaczyłeś. Jesteśmy w Twoich rękach i błogosławimy Cię za to. Nie ma lepszego miejsca na świecie niż Twoje dłonie”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w modlitwie na rozpoczęcie Drogi Światła.

Już po raz trzeci – w piątek 01 maja – Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczył nabożeństwu Drogi Światła, które wraz ze swoimi współpracownikami celebrował w swojej domowej kaplicy. Rozważania każdej stacji zostały poprzedzone fragmentami z Pisma Świętego.

W Okresie Wielkanocnym w każdy piątek wierni zachęceni przez Kościół do celebracji Drogi Światła. Jest to nabożeństwo podczas którego rozważa się – podobnie jak w czasie wielkopostnej Drogi Krzyżowej – 12 stacji w czasie których Zmartwychwstały Pan spotyka się z Marią Magdaleną, Piotrem i Janem, uczniami idącymi do Emaus oraz Maryją oczekującą wraz z gronem dwunastu Zesłania Ducha Świętego.