Dziś rozpoczynają się dni ekumenicznej modlitwy o jedność

18Już dziś rozpoczyna się w Kościele Katolickim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do święta Nawrócenia Świętego Pawła, a więc do 25 stycznia.

- Na terenie Archidiecezji Łódzkiej ten czas wspólnej modlitwy, nie jest już tygodniem, ale całym okresem wspólnego bycia razem. – zauważa arcybiskup Grzegorz Ryś.

Łódzkie Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczną się w sobotę 18 stycznia - pierwszym wspólnym nabożeństwem - o godz. 17:00 w katedralnej parafii prawosławnej pw. Św. Aleksandra Newskiego w Łodzi. Przez kolejne dni – aż do 31 stycznia - wierni kościołów chrześcijańskich wraz ze swoimi duchownymi modlić się będą w świątyniach na terenie Bełchatowa, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Pabianic, Zelowa i Zgierza.

Do wspólnego spotkania na modlitwie o jedność Kościoła zaprasza metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.