Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś do nauczycieli i katechetów: pozazdrośćcie Panu Bogu tego pragnienia, żeby się uczyć!
12:50 | 11.01.2020 | Wyświetleń: 1186 | Autor: ks. Paweł Kłys

– To jest niesamowite w Panu Bogu, żeby się do końca stać naszym nauczycielem – sam stał się uczniem. Stał się uczniem do tego stopnia, że niektórzy się zastanawiali – w ewangelii jest to zapisane – jaką szkołę Jezus kończył? Tego nie wiadomo, ale z pewnością musiała być nie zła! Dobrze się uczył potem był niezwykłym i najważniejszym w dziejach ludzkości nauczycielem. –– zauważył abp Grzegorz Ryś.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w okresie po świętach Bożego Narodzenia, odbyło się spotkanie opłatkowe dla katechetów pracujących w łódzkich przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku miało ono miejsce w sobotę 11 stycznia w sali konferencyjnej Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.

Składając życzenia nauczycielom ksiądz arcybiskup powiedział – Pan Bóg się wcielił się, bo chciał się uczyć. Gdyby był wyłącznie Bogiem, nie miałby tej możliwości. Życzę wszystkim nauczycielom, byście czerpali radość nie z uczenia innych, ale z uczenia się. To stwarza dużą szansę, że będziecie dobrymi nauczycielami, gdy będziecie sami się uczyć. Bardzo Państwu życzę, bądźcie dobrymi uczniami i pozazdrośćcie Panu Bogu tego pragnienia, żeby się uczyć!– mówił łódzki pasterz.

Obok życzeń uczestnicy spotkania świątecznego obejrzeli jasełka przygotowane przez nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców i uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr. 2 w Łodzi.

Na tegorocznym spotkaniu obok nauczycieli i katechetów nie zabrakło także przedstawicieli: władz miasta w osobie Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej, władz województwa – Pana Wicemarszałka Piotra Adamczyka oraz Kuratorium Oświaty w osobie Pani Inspektor Teresy Lasoty.