Archidiecezja Łódzka
Jubileusz 15 – lecia Dzieci Światłości w Łodzi
18:36 | 11.05.2019 | Wyświetleń: 1391 | Autor: ks. Paweł Kłys

W tych dniach mija dokładnie 15 lat od momentu, kiedy na terenie Łodzi – dzięki zaangażowaniu ks. Grzegorza Korczaka – rozpoczęła swoją działalność Polska filia Francuskiej międzynarodowej szkoły modlitwy Młodzi – Światło (fr. Jeunesse-Lumière) – Szkoła Kontemplacji i Ewangelizacji Dzieci Światłości.

Z okazji jubileuszu – w sobotę 11 maja – miała miejsce Msza święta dziękczynna celebrowana w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, obok którego znajduje się Dom Dzieci Światłości. Liturgia zgromadziła uczniów i absolwentów Szkoły oraz zaprzyjaźnionych ze Szkołą.

Eucharystia, była dziękczynieniem składanym Bogu za dar Szkoły i tych, którzy przez te 15 lat przeszli przez szkołę modląc się, poznając Boga i siebie samych.

– Przez te 15 lat, przez naszą szkołę przeszło 111 absolwentów – licząc z tym rocznikiem. – tłumaczy ks. Grzegorz Korczak – założyciel łódzkiej szkoły. Nasza szkoła jest kameralna. Maksymalnie w naszej Szkole było około kilkunastu osób na jednym roku, ale średnio jest ich około dziesięciu. W tej chwili mamy 8 osób na pełnej formacji i 6 osób wspomagających, którzy czuwają nad formacją. – dodaje ks. Grzegorz.

Do Szkoły może zapisać się każdy pomiędzy 18 – 35 rokiem życia. Aby przeżyć rok w Szkole z Jezusem i drugim człowiekiem przyjeżdżali młodzi z Łodzi, ale byli także młodzi z innych stron Polski,  a także z zagranicy: z Czech, Ukrainy, a nawet z Holandii.

– Dzieci Światłości są dla mnie jak jedna wielka rodzina, która poznałem.  – mówi Michał Kaczmarek. – To tam poznajemy Boga od nowa i uczymy się żyć wśród ludzi, bo na początku wszyscy są obcy dla siebie, a później stają się dla siebie rodziną. – dodaje.

– W dzieciach Światłości byłam dwa lata. – tłumaczy s. Klara – Karmelitanka Dzieciątka Jezus. – To było tuż przed samym moim wstąpieniem do klasztoru. Tą wspólnotę odnalazłam rozeznając powołanie. Pewne siostry mi wspomniały, że w Łodzi jest taka wspólnota, bo ja pochodzę z Koszalina i nic o niej wcześniej nie słyszałam. Przyjechałam tutaj, by odkryć swoją drogę. Ta szkoła rzeczywiście bardzo mi w tym pomogła. – podkreśla siostra.

Każdy, kto chciałby bliżej poznać Szkołę Dzieci Światłości, a może nawet spędzić w niej rok swego życia, powinien wejść na stronę www.d-s.pl. lub też spotkać się i osobiście poznać tych, którzy aktualnie formują się w Szkole.