Archidiecezja Łódzka
Już za 3 dni Arena Młodych!
05:00 | 05.04.2019 | Wyświetleń: 2649 | Autor: ks. Paweł Kłys

Już za chwilę, bo za 3 dni w łódzkiej Atlas Arenie odbędą się dwa, a właściwie trzy, wyjątkowe wydarzenia ewangelizacyjne. Wyjątkowość ich polega na tym, że nie odbywają się one w przestrzeni sakralnej, jaką jest świątynia, a w przestrzeni całkowicie świeckiej jaką jest hala sportowa.

W tym szczególnym czasie Wielkiego Postu – Przygotowania Paschalnego – wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli wezwani są do zadumy nad sobą i swoim życiem duchowym. Idąc tym tropem, metropolita łódzki – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich do udziału w rekolekcjach na łódzkiej Atlas Arenie. Dla młodzieży będzie to Arena Młodych, dla rodzin i ich dzieci – Arena Rodzin.

Arena Młodych

Tegoroczna Arena Młodych odbędzie się w dniach 9 – 10 kwietnia (wtorek – środa) i zgromadzi uczniów z ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem organizowanego już po raz drugi wydarzenia jest ewangelizacja młodych mieszkańców miasta.

Organizatorzy liczą, że tegoroczna Arena Młodych może zgromadzić blisko 20 tys. uczniów łódzkich szkół, którzy w ramach swoich rekolekcji wielkopostnych będą mieli okazję spotkać się wspólnie na modlitwie i refleksji biblijnej oraz wysłuchać konferencji i świadectw swoich rówieśników, a ponadto odnowić swoją wiarę poprzez sakrament pokuty i adorację Najświętszego Sakramentu.

Pomysłodawcą „Areny Młodych” jest metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, który dzięki tej inicjatywie chciałby odnowić relację młodzieży z Bogiem i Kościołem. – Pan Bóg chce się z nimi zmierzyć na Atlas Arenie w dniach 9-10 kwietnia i chce nam zaproponować takie zapasy, w których będziemy zwycięzcami i jako zwycięzcy wyjdziemy z tych zapasów jako osoby kompletnie nowe – mówił abp Ryś, zapraszając młodych do udziału w kwietniowym spotkaniu ewangelizacyjnym.

Arena Rodzin

Tegoroczną nowością będzie “Arena Rodzin”, która odbędzie się w piątek 12 kwietnia br. pod hasłem „Amoris Laetitia”. Skierowana jest ona do małżeństw i związków niesakramentalnych, które chcą pogłębić relację ze sobą i Jezusem.

W czasie tego wyjątkowego spotkania znajdzie się chwila na refleksje nad Słowem Bożym i swoim życiem rodzinnym. Uczestnicy wysłuchają rozważania metropolity łódzkiego oraz wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystko to będzie okraszone dobrym śpiewem i modlitwą uwielbienia. Spotkanie zakończy wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

Zapisy

Aby wziąć udział w Arenie Młodych należy zgłosić swoją chęć i pragnienie uczestniczenia w niej u swojego szkolnego katechety, który będzie dysponował kartami wstępu uprawniającymi do uczestnictwa tym ewangelizacyjnym wydarzeniu.
Rodziny, które chciałby uczestniczyć w Arenie Rodzin proszone są o wypełnienie formularza zapisów znajdującego się T U T A J

Informacje

Więcej informacji o Rekolekcjach w łódzkiej Atlas Arenie znajdziecie pod adresami stron internetowych: A r e n a   M ł o d y c h  i  A r e n a   R o d z i n.

Media, które chciałby relacjonować te wydarzenia proszone są o zajrzenie tutaj: Akredytacja dla mediów na Arenę Młodych i Arenę Rodzin 2019