27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
Kościoły Stacyjne Łodzi 2019 – kościół Najświętszego Serca Jezusowego (Julianów) #21
20:43 | 29.03.2019 | Wyświetleń: 1090 | Autor: ks. Paweł Kłys

– Co jest u początku, że zachowujesz przykazania? Co jest u początku tego, że składasz Bogu ofiarę i całopalnie? Co jest u początku? co jest pierwszym krokiem? Może się okazać, że jak na początku człowiek się pomyli, to zamiast zmierzać do celu – oddala się. A cel jest nie byle jaki, bo jest nim Królestwo Boże! – mówił abp Grzegorz Ryś.

Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego na osiedlu Julianów był kolejną stacją na mapie Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi. Wspólnej wieczornej modlitwie przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. W Mszy świętej obok wiernych z parafii i pielgrzymów stacyjnych, uczestniczyli także klerycy III roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Metropolita łódzki w homilii zwrócił uwagę na to, że w dzisiejszej debacie publicznej dominuje przekonanie, że koniecznie trzeba coś zrobić z Kościołem, ale… – ile z tych planów, ile z tych pomysłów, ile z tych idei bierze się z tego, że najpierw słuchasz Boga. Wszyscy wiedzą, że trzeba coś Kościele zmienić, ale ile z tego zrodziło, ze słuchania Boga? Że byłeś przed Panem i słuchałeś, co ma ci do powiedzenia? A nie z tego, że ja mam pomysł, że ja wiem, że ja zrobię! – podkreślił kaznodzieja.

– Ile z naszych działań, z takich do których jesteśmy zapaleni, robimy tyle szumu, tyle wiatru wokół siebie, ile z tych działań jako motyw w naszym życiu ma miłość do Boga? Ile z tych wielkich ofiar, nawet największych, które składamy, ma jako motyw miłość do Boga? – pytał arcybiskup.

Kończąc homilię, łódzki pasterz zaapelował do zebranych – słuchaj, co Bóg mówi! Potem zaczynaj działać i upewnij się, że to, co tobą kieruje, jest miłością do Niego. Wtedy rób wszystko inne, i wtedy rzeczywiście jesteś niedaleko Królestwa Bożego! – zakończył kaznodzieja.