27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny!”- Forum Charyzmatyczne w Łodzi
08:00 | 10.02.2019 | Wyświetleń: 1741 | Autor: ks. Paweł Kłys

„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny!” – to hasło Forum Charyzmatycznego, które w dniach 9-10 lutego 2019 r. odbywa się w łódzkiej Hali Sportowej przy ul. Skorupki.

 – Gościem formacyjno-ewangelizacyjnego spotkania jest Mary Healy – światowej sławy biblistką, międzynarodowy mówca i doktor teologii katolickiej. Od wielu lat jest związana z Katolicką Odnową Charyzmatyczną jako przewodnicząca Komisji Doktrynalnej w ramach Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej działających w Watykanie. Jest również członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej oraz Papieskiej Rady ds. jedności chrześcijan. – informują organizatorzy Forum.

Uczestnicy Forum wysłuchają czterech konferencji zatytułowanych: „Czekajcie na obietnicę ojca”, „Charyzmaty Ducha Świętego”, „Moja przemiana jest możliwa” oraz „Jezus uzdrawia dziś” . Wezmą udział w wieczorze chwały oraz adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z modlitwą o uzdrowienie. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia zebrani w łódzkiej Hali Sportowej uczestniczyć będą we Mszy świętej.

W pierwszym dniu Forum wieczornej Mszy świętej przewodniczył  arcybiskup Grzegorz Ryś, który w homilii odwołując się do ewangelii powiedział, że – kiedy widzisz ludzką biedę, taką prawdziwą biedę, twoje serce jest poruszone, wtedy możemy powiedzieć o miłosierdziu – wtedy jest misericordiae. Widzisz ludzką biedę, ale ona dotyka twojego serca. Miłosierdzie nie polega na tym, że dasz komuś dychę, a jak jesteś bogatszy to stówkę, na zasadzie masz i odczep się! Możesz dać złotówkę, byle to był efekt tego, że to twoje serce zostało poruszone! – podkreślił arcybiskup Ryś.

– W naszym Forum uczestniczy ponad półtora tysiąca członków grup charyzmatycznych, którzy przyjechali do Łodzi z całej Polski, a nawet z zagranicy. – tłumaczy o. Remigiusz Recław odpowiedzialny za wspólnotę Mocni w Duchu działającą przy parafii oo. Jezuitów w Łodzi.

Tego typu spotkania formacyjno-ewangelizacyjnego odbywają się w Łodzi już od kilku lat dwa razy w roku: jesienią i na wiosnę.