Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: dziękujemy Ci Panie za tę Godzinę Miłosierdzia – koronka do Bożego Miłosierdzia w uroczystość św. Faustyny – Patronki Łodzi
17:55 | 05.10.2018 | Wyświetleń: 1915

– Dziękujemy Ci Panie za tę Godzinę Miłosierdzia, kiedy mamy odwagę, odzyskujemy odwagę, by nadal być Kościołem, być przez Ciebie posłani! – mówił w czasie rozważania metropolita łódzki.  

W uroczystość świętej Faustyny Kowalskiej – patronki Miasta Łodzi – w świątyni usytuowanej pomiędzy dawnym Parkiem Wenecja, gdzie Helena Kowalska miała wizję Jezusa, a łódzką katedrą, gdzie usłyszała naglące wezwanie, aby wyjechać do Warszawy i wstąpić do klasztoru Godzinie Miłosierdzia przewodniczył metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

Przed odmówieniem Koronki łódzki pasterz w krótkim rozważaniu odniósł się do dzisiejszej ewangelii, w której Jezus mówi „biada” zwracając się do  biblijnych miast Tyr i Sydon. Owo „biada” dotyczyć ma także ludzi Kościoła, którzy na chwale Jezusowej chcą zbić swój własny kapitał, znaleźć swoje pierwsze miejsca w świecie, walczyć o uznanie i władzę. – tłumaczył arcybiskup.

– Nigdy nie zrozumiemy Twojego Miłosierdzia Panie, nigdy go nie ogarniemy! Ale błogosławimy Cię Panie, za to Słowo, błogosławimy Cię za tę godzinę. Błogosławimy Cię, za to, że potrafisz w taki sposób mówić o naszych grzechach w Godzinie Miłosierdzia. Że potrafisz mówić prawdziwie, szczerze, ale i z taką niesamowitą miłością. To jest nam tak bardzo potrzebne! – podkreślił abp Ryś.

Następnie zebrani w świątyni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odnowili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.