Archidiecezja Łódzka
Spotkanie z Bogiem wcielonym, najważniejsze! – Forum Charyzmatyczne w Łodzi
22:28 | 29.09.2018 | Wyświetleń: 1093

– Jest coś ważniejszego niż Słowo, niż czytanie najpiękniejszej księgi na świecie: to spotkanie Boga wcielonego, spotkanie Go w drugim człowieku – mówił abp Grzegorz Ryś w homilii podczas forum charyzmatycznego zorganizowanego przez Mocnych w Duchu w łódzkiej hali sportowej – bo kluczowy moment w świętości to spotkanie Boga w Jezusie Chrystusie – podkreślił. Ksiądz arcybiskup przewodniczył Mszy świętej na zakończenie pierwszego dnia forum. Hasłem dwudniowego spotkania są słowa papieża Franciszka: „Świętymi bądźcie”. Gościem specjalnym forum jest ojciec Raniero Cantalamessa OFMcap, włoski teolog, kaznodzieja Domu Papieskiego.

Wyjaśniając dzisiejszą ewangelię i słowa Jezusa skierowane do Natanaela: „widziałem Cię pod drzewem figowym” abp Ryś podkreślił, że wiara jest widzeniem – ale także jest spotkaniem wzroku, a pierwszym, który widzi jest Bóg – mówił – to radość poznać wzrok Boga na sobie, ale też trzeba wytrzymać wzrok Boga na sobie wzrok na Nim. Popatrzysz Mu w oczy? Wytrzymasz ten pełen miłości, zachwytu nad swoim stworzeniem, wzrok? – pytał. Jezus powiedział do Natanaela – zobaczysz więcej niż to. Bo to nie jest ostanie słowo Boga. Ostatnim słowem jest Jezus. Dlatego spotkanie z Bogiem wcielonym, to coś więcej niż czytanie słowa – to spotkanie osoba z osobą, wejście z Nim w taką relację, która pozwala przy Nim trwać nawet wtedy, gdy nie rozumiem, gdy On nic nie mówi – podkreślał kaznodzieja. To relacja zaufania, poczucia bliskości. A – bycie z kimś nas zmienia, sprawia, że stajesz się inny, że się do Niego upodabniasz – powiedział.

 

Eucharystię zakończyło zaproszenie na Mszę św. w najbliższy piątek, gdy Metropolicie łódzkiemu zostanie nałożony paliusz, na spotkanie na stadionie oraz prośba o modlitwę za synod biskupów w Rzymie. Po Mszy uczestnicy spotkania odśpiewali Apel jasnogórski.

Pierwszego dnia forum  uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji „Uczniowie Ukrzyżowanego”, „Nie bójcie się Ducha Świętego”, „Idźcie i głoście!” o. Raniero Cantalamessy. Na jutro przewidziana jest m.in. pierwsza uliczna ewangelizacja.