Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: chcesz być doskonały? Choć na pielgrzymkę, tylko nie na cztery dni, a na całe życie!
10:05 | 20.08.2018 | Wyświetleń: 2706

– Czy ty chcesz być doskonały? Jeśli chcesz – mówi Jezus – idź sprzedaj wszystko co masz i rozdaj ubogim, a potem przyjdź i chodź za mną! Mówiąc nieco żartem, a nieco serio – Pan Jezus powiedział mu – chcesz być doskonały, to chodź na pielgrzymkę, tylko nie na cztery dni, a na całe życie! – mówił abp Grzegorz Ryś.

Mszą świętą sprawowaną w parafii p.w. Matki Boskiej Królowej Polski w Ozorkowie rozpoczęła się 7. piesza pielgrzymka Ozorkowska na Jasną Górę. Liturgii przewodniczył i kazanie wygłosił metropolita łódzki arcybiskupa Grzegorz Ryś.

– Jak się człowiek w życiu nastawia na wędrówkę, jak się człowiek w życiu nastawia na drogę, to między innymi nastawia się na pewną formę ubóstwa! Ileście tam wzięli do tych swoich bagaży? Udało się upchnąć szafę? To jest to, czego uczy nas pielgrzymka! Ile potrzebujesz? Ile musisz tego nagromadzić? Potrzebne ci to na pewno? Czy to nie jest to co masz i czym mógłbyś się z drugim podzielić? – pytał.

Nawiązując do hasła pielgrzymki „Napełnieni Duchem Świętym” łódzki pasterz zaznaczył – jednego możecie być pewni, jeśli się otworzycie na Ducha świętego, to was szturchnie z waszej stabilizacji i będziecie musieli zrobić jakiś krok do przodu albo w bok, w prawo lub w lewo. Jeśli chcesz być doskonały, to chodź, rusz się! – podkreślił kaznodzieja.

Po zakończeniu liturgii grupa ponad 100 pielgrzymów wyruszyło do tronu Królowej Polski na Jasnej Górze. – W tym roku pielgrzymujemy już po raz siódmy. – mówi kierownik ozorkowskiej pielgrzymki ks. Zenon Piechota. – Wciągu tych 5 dni pokonamy dystans 150 kilometrów, by 24 sierpnia staną przed jasnogórskim szczytem. – dodaje.

– Idę na pielgrzymkę już 7 raz, bo jest to dla mnie sposób ma naładowanie się wewnętrzne. W tym roku kończę 40 lat i jest to takie podziękowanie Panu Bogu za wszystko co było i prośba o błogosławieństwo na dalsze lata. – tłumaczy Anna Kacprzak.

– Pielgrzymka jest dla mnie walką z moimi słabościami. – mówi Daniel Rogalski. – W ciągu roku przychodzi taki czas, kiedy pakuję się i wychodzę, a zabieram ze sobą swojej osobiste intencje, w których się modlę. – dodaje.

W pielgrzymowaniu obok kapłanów, mieszkańców Ozorkowa i okolicznych miejscowości wyruszył także arcybiskup Grzegorz Ryś. Podczas drogi Metropolita Łódzki wygłosił konferencje pt. „Napełnieni Duchem Św.”