Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś na wakacje: zmierzmy się wszyscy z czasem wakacji!
14:18 | 02.07.2018 | Wyświetleń: 4260 | Autor: ks. Paweł Kłys

Dla uczniów szkół podstawowych i średnich, a także studentów rozpoczął się czas wakacji. Wielu w tym czasie skorzysta także z wypoczynku urlopowego. Na ten wyjątkowy czas w ciągu roku  swoje przesłaniu do mieszkańców Archidiecezji Łódzkiej skierował arcybiskup Grzegorz Ryś, który wzywa, by każdy bez wyjątku w tym czasie odpoczął, i by skorzystał z wakacji oraz przeżył je razem ze swoimi bliskimi i z Jezusem!

– Najważniejsze wakacie jakie w życiu przeżywałem, to były wakacje z rodzicami, z mamą i z tatą. Wiem jak bardzo wielu dzieciom tego brakuje i jak bardzo by tego chciały. Wiec ucieszcie się wypoczynkiem. Ucieszcie się rodziną na odpoczynku – to jest wyśmienity czas!

Metropolita łódzki zauważa, że  – wypoczynek pokazuje nam też kim jest Jezus w naszym życiu! Wtedy, gdy pracujemy od rana do nocy, tłumaczymy się, że nie mamy czasu. Wakacje są po to, by hojnie dać ten czas Jezusowi – dać go sobie w spotkaniu z Nim. Wakacje mogą nam wiele powiedzieć o naszej wierze. – podkreślił.

– Zmierzmy się wszyscy z czasem wakacji, abyśmy wyszli z tego egzaminu na plus! Bardzo serdecznie wam błogosławię na te wakacje!