Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa
17:53 | 03.07.2018 | Wyświetleń: 2927 | Autor: ks. Paweł Kłys

„Bądźcie artystami w miłości do Boga i nie myślcie, że jedni są do tego powołani a inni nie – powiedział abp Grzegorz Ryś w trakcie Rekolekcji Ludzi Nowej Kultury. Podczas Mszy św. w Starym Sączu metropolita łódzki podkreślił, że największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa, przynależeć do Niego.

„Człowiek ochrzczony to jest godność. Jesteś ochrzczony – jesteś kapłanem, prorokiem i królem. Nie ma gorszych, lepszych powołań w kościele, nie ma większego, mniejszego tytułu, by do Jezusa przynależeć. Każdy to musi zrobić na swój własny sposób. Tylko najpierw odnajdźcie tę miłość Jezusa do każdego z nas, otwórzcie się na to doświadczenie, a Ewangelia będzie dla Was najlepszą z możliwych nowin, a nie wymaganiem ponad siły” – dodał.

Zdaniem arcybiskupa, jednym z najpiękniejszych doświadczeń Strefy Chwały jest to, że tu wszyscy są artystami. „Nie chodzi o to, co człowiek robi tylko jak, i że w tym co robi widać jego osobę, wrażliwość, twórczość. Każdy musi być sobą. Ważne, żeby to co robimy miało głęboko osobisty rys” – podkreślił abp Ryś.

Strefa Chwały Festiwal, czyli Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury potrwają do 3 lipca przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu. To wyjątkowe spotkania ludzi, którzy chcą budować swoje życie w oparciu o Ewangelię. Rekolekcje zgromadziły ok. ośmiuset osób. Są to m.in. muzycy, dziennikarze, politycy, działacze społeczni, liderzy wspólnot i ich rodziny z Polski oraz z Niemiec, Chorwacji, Belgii, Irlandii, Ukrainy czy Białorusi.

Uczestnicy wspólnie się modlą, wielbią Boga i słuchają konferencji.

Strefa Chwały odbywa się w kilku namiotach postawionych tuż przy Ołtarzu Papieskim, który zachowany został po wizycie Jana Pawła II. Największy z nich to główne miejsce spotkań, gdzie m.in. codziennie sprawowana jest Eucharystia. W mniejszych namiotach powstały MuzaCafe oraz Strefa Chwały Young i Strefa Chwały Kids.

Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury organizują: Stowarzyszenie Muza Dei wraz z Diecezją Tarnowską oraz Gminą Stary Sącz.