Archidiecezja Łódzka
Chrześcijańskie Dni Młodych – Moszczenica 2018
10:25 | 01.06.2018 | Wyświetleń: 2257 | Autor: ks. Paweł Kłys

W Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego trwają Chrześcijańskie Dni Młodych. To już kolejna edycja tego wydarzenia, którego organizatorami są parafia p.w. Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy oraz Urząd Gminy w Moszczenicy.

– Kilka lat temu organizowaliśmy tutaj festiwal Nadzieja, a teraz po czasie postanowiliśmy stworzyć zupełnie coś nowego i tak powstały Chrześcijańskie Dni Młodych w Moszczenicy. – tłumaczy Jerzy Korytkowski  – jeden z organizatorów spotkania.

Dla uczestników trzydniowego spotkania, które rozpoczęło się w środę 30 maja organizatorzy przygotowali wiele atrakcji wśród nich: warsztaty związane z historią – nawiązujące do rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, gry terenowe, szkolenia związane z udzielaniem pierwszej pomocy przed medycznej, ognisko, koncerty oraz wspólne uwielbienie.

– W tego typu spotkaniu biorę udział po raz pierwszy, ale śmiało mogę powiedzieć, że jest tutaj wyjątkowa atmosfera, która udziela się również mnie. Jest tutaj wielu młodych ludzi, którzy nie rezygnują i pokazują innym młodym, że nie ma co wstydzić się wiary w Pana Boga. – podkreśla Aleksandra Retfińska.

– Uważam, że takie spotkanie jak to są bardzo potrzebne, ponieważ młodzi są dzisiaj zostawieni sami sobie i po bierzmowaniu nie ma ich już w Kościele. – tłumaczy Klaudia Adamczewska. – Takie akcje jednoczą i spajają, dzięki czemu młodzi poznają innych młodych podobnych sobie. – dodaje.

Wraz z młodzieżą, zgromadzoną na Spotkaniu Młodych, podczas wieczoru uwielbienia modlił się także metropolita łódzki, ks. abp Grzegorz Ryś, który podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wygłosił do zgromadzonych konferencję opartą o najstarszy fragment biblijny mówiący o Eucharystii.

Na zakończenie tegorocznych Dni Młodych w Moszczenicy w piątek 1 czerwca zostaną rozegrane dwa mecze piłkarskie policjanci – klerycy oraz ministranci – harcerze ZHP ZHR.