Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś do katechetów: co z tego co zrobiliście przez ten rok będzie trwać wiecznie?
23:57 | 22.06.2018 | Wyświetleń: 2150 | Autor: ks. Paweł Kłys

W Porszewicach k. Łodzi rozpoczęły się ostatnie w tym roku szkolnym rekolekcje dla katechetów. Mszy świętej rozpoczynającej święty czas ćwiczeń duchownych przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

– Dziękuję księdzu arcybiskupowi, że zechciał przyjechać do nas, aby z nami się spotkać i wspólnie się modlić – mówił podczas powitania ks. dr Marcin Wojtasik, przewodniczący wydziału katechetycznego łódzkiej kurii.  – To ostatnie rekolekcje dla katechetów w tym roku, kończąc rok szkolny chcemy wspólnie się modlić oraz razem wejść w ten czas wakacyjnego wypoczynku. – dodał.

W homilii opierającej się o dzisiejszą liturgię słowa metropolita łódzki pytał katechetów: co z tego, co zrobiliście przez ten rok będzie trwać wiecznie? Co będzie trwać wiecznie? Odpowiadając na tak postawione pytania powiedział – wszystko, co robimy jest nie trwałe, jest przemijające. To co dla nas było cenne, fantastyczne, kochane – niszczeje, tracimy to! To doświadczenie przemijania. Przemijania ludzi! Niektórzy byli przy nas, a już ich nie ma! – podkreślił.

– Jest coś co jest wieczne. To jest nasza relacja z Jezusem. Jest to definicją nieba! To się nie kończy! – podkreślił łódzki pasterz. – Ta nasza relacja z Jezusem jest wieczna, bo nic nie jest w stanie jej przerwać. Bo nikt i nic nie jest w stanie oderwać Jezusa Chrystusa od nas. Nic i nikt nie jest w stanie zrazić Jezusa Chrystusa do nas. – to jest relacja wieczna. Jak się zacznie, to się nie kończy, ona jest definicją nieba. Ono jest komunia z Jezusem Chrystusem. Bogiem objawionym w Jezusie Chrystusie. – zauważył.

Po liturgii katecheci spotkali się z arcybiskupem łódzkim w sali konferencyjnej, gdzie mieli okazję zadawać pytania i wysłuchać odpowiedzi.

W ostatniej serii tegorocznych rekolekcji dla katechetów bierze udział blisko 50 nauczycieli religii z całej Archidiecezji Łódzkiej. W ciągu tego kilkudniowego dnia skupienia uczestnicy oddadzą się modlitwie i medytacji nad Słowem Bożym. Przewodnikami na drodze ćwiczeń rekolekcyjnych są: s. dr Elżbieta Sozańska oraz ks. Marcin Wojtasik.