Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: Bóg wybacza nam grzechy, bo patrzy na krzyż swojego Syna
11:59 | 21.05.2018 | Wyświetleń: 3042

„Nam się wydaje, że Bóg przebacza nam nasze grzechy, dzięki temu co my dobrego zrobimy. Natomiast Bóg wybacza nam grzechy, bo patrzy na krzyż swojego Syna”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas spotkania z cyklu Ale Gość! w Kolegiacie Łaskiej.

Metropolita Łódzki przewodniczył Mszy Św. w Kolegiacie Łaskiej w Uroczystość Zesłania Ducha Św. W homilii zaznaczył, że „objawem działania Ducha Św., było to co się stało z Apostołami, a nie to, że wiało i był ogień (…) Działanie Ducha Św. jest w nas. Ta pięćdziesiątnica wydarza się w ludziach i cudem było to co się stało w Apostołach, a nie to, że był mocny wicher i płomienie”- podkreślił Arcybiskup.

Abp Ryś zaproponował zgormadzonym w świątyni, aby otworzyli się na działanie Ducha Św., który może dokonać przewrotu w naszym życiu i sprawić, że wszystko, łącznie z nami, będzie się kręcić wokół Pana Boga.

Po Eucharystii Ksiądz Arcybiskup miał konferencję o przebaczeniu. Zwrócił uwagę w niej na dwa wydarzenia z Pisma Św. Pierwsze dotyczyło kobiety, która została przyłapana na cudzołóstwie. Metropolita Łódzki zwrócił uwagę, że wybaczenie tak ciężkiego grzechu przez Jezusa, nie jest łatwym wybaczenie. Jest wybaczenie za cenę Jego śmierci na krzyżu. „W Jezusie jest głębokie przekonanie, że ona może nie grzeszyć, że ta miłość której doświadcza w spotkaniu z Nim, ją zmieni. To ta miłość ją ostatecznie zmieni”-mówił Abp Ryś.

Drugie wydarzenie dotyczy darowania długu przez Pana swojemu słudze, który był winien 10 tysięcy talentów. „Nasz problem polega na tym, że my nie wierzymy, że jesteśmy tyle dłużni Panu Bogu. Jak ktoś nie wierzy, że jest tyle dłużny Panu Bogu, to musi odpowiedzieć na pytanie na ile wycenia życie Jezusa. Jak ktoś nie chce odpowiadać na to pytanie, to niech odpowie na ile wycenia swoje życie”- pytał Metropolita Łódzki. Dalej Ksiądz Arcybiskup mówił, że nie możemy zapłacić za swój grzech, to może tylko Pan Jezus.