Archidiecezja Łódzka
Msza Św. na rozpoczęcie Seminarium Domowego Kościoła
11:40 | 14.04.2018 | Wyświetleń: 4242

Abp Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy Św. na rozpoczęcie sympozjum, dotyczącego ewangelizacji rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

W swojej homilii Metropolita Łódzki zaznaczył, że szemranie jeden na drugiego prowadzi do zniszczenia jakiejkolwiek wspólnoty. „To rozbija wszystko. Od rodziny poczynając, przez każdą mała wspólnotę w Kościele, po Kościół jako całość.”

„Jest u nas nagminne, że jak jest jakiś problem w Kościele to pogadajmy, tylko żeby się tamten nie dowiedział. Mówcie na głos. Jak jest problem, to mówcie na głos, a nie uprawiajcie szemraniny.”

Dalej Ksiądz Arcybiskup odnosząc się do Pisma Św. zwrócił uwagę, że kiedy apostołowie zauważyli, że w Kościele zaczynają szemrać, to zlecili, aby wybrano siedmiu spośród nich. Apostołowie położyli na nich ręce, pomodlili się i posłali ich. „To jest piękny moment w Dziejach Apostolskich, że ci którzy do tej pory szemrali, kończą szemranine, a biorą na siebie odpowiedzialność za Kościół. Zamiast szemrać, weź na siebie jakieś zadanie, weź na siebie jakąś posługę. Podejmij się jakieś pracy w Kościele”- dodał abp Ryś.