Zaproszenie do wspólnej modlitwy za Ojca Świętego Franciszka

- Kochani bracia i siostry! Bardzo serdecznie zapraszam was na Mszę świętą dziękczynną za pontyfikat papieża Franciszka, która odbędzie się w niedzielę 11 marca br. o godz. 19:00 w naszej łódzkiej katedrze. – mówi abp Ryś w swoim zaproszeniu skierowanym do mieszkańców Archidiecezji łódzkiej.

Dokładnie 13 marca br. minie pięć lat kiedy to arcybiskup Jorge Mario Bergoglio - kardynał Buenos Aires - został wybrany na biskupa Rzymu i przyjął imię Franciszek. - Mamy niezwykłe szczęście do wielkich, świętych papieży wieku XX i już XXI. – tłumaczy arcybiskup Ryś.  - Pan Bóg daje nam taki łańcuch wielki papież, z których każdy jest inny, każdy na swój czas i każdy jest potrzebny Kościołowi. – podkreśla łódzki pasterz.

Do udziału w niedzielnych uroczystościach rocznicowych zaproszeni są wszyscy wierni Kościoła łódzkiego, a także siostry zakonne oraz duchowni diecezjalni i zakonni.

- Papież Franciszek ciągle nam przypomina co jest główną misją Kościoła. Jest nią wyjście ewangelizacyjne do ludzi i przypomina w jaki sposób można to uczynić, przede wszystkim w postawie miłosierdzia i ubóstwa! Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, abyśmy wspólnie błogosławili Boga za ten pontyfikat i prosili, aby jak najdłużej zachował tego papieża. – podkreśla łódzki pasterz.