Archidiecezja Łódzka
Rekolekcje u oo. Jezuitów i XXXI stacja Kościołów Stacyjnych
23:40 | 21.03.2018 | Wyświetleń: 1554 | Autor: Antoni Zalewski

Post jest niesłychanie dobrą praktyką, bo kiedy ja jestem słaby Bóg jest sprowokowany do działania!- mówił Metropolita Łódzki. 

O poście, modlitwie i jałmużnie mówił arcybiskup Grzegorz Ryś w ostatnim dniu rekolekcji wielkopostnych dla inteligencji, które odbyły się w kościele p.w. Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi u oo. Jezuitów.

Odnosząc się do pierwszego czytania opowiadającego o trzech młodzieńcach w piecu ognistym, wskazał na to, że – zrobiono wszystko, by odebrać im wiarę. Oni jednak się nie poddali, bo wierzyli, że Bóg jest w stanie przeprowadzić przez ogień. Zwyciężyli! Dlatego, że nie zlekceważyli praktyki postu i nie zachwiali się! Byli ludźmi, których zło nie dotykało, a punktem wyjścia i doświadczeniem ich siły był właśnie post. – podkreślił arcybiskup.

– Post jest potrzebny wtedy, kiedy tym bardziej potrzebujesz działania Boga, bo sam jesteś bezradny, bo doszedłeś do takiego miejsca, gdy przeżywasz coś sam z siebie i nie udaje się to. Post sprawia, że stajesz przed Bogiem osłabiony. Nie jadłeś, bo masz w sobie ssanie, to gdy masz głód warto zapytać się: co zrobić, by zachować pokój ducha? Zaspokojenia. Co jest tym czego potrzebujesz by byś sytym. Pokaż Bogu czego jesteś głodny! – apelował łódzki pasterz.

Modlitwa, o której mówił arcybiskup Grzegorz, powinna być nieustanna, bo ona nam przypomina, że jest ktoś po za nami, że jest ktoś ważniejszy, ktoś kto jest moim pasterzem, kto mnie prowadzi.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia playlisty na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE U OO. JEZUITÓW, gdzie dostępne są wszystkie nauki rekolekcyjne Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia.