Archidiecezja Łódzka
Gimnazjalne spotkanie na Arenie Młodych
13:18 | 20.03.2018 | Wyświetleń: 2173 | Autor: ks. Paweł Kłys

Blisko 7 tys. gimnazjalistów, 150 spowiedników, 250 osób modlących się modlitwą wstawienniczą, 86 osobowy chór młodych ludzi, 1 zespół wokalno – instrumentalny, 64 osobowa grupa tańca, 2 biskupów, 1 arcybiskup metropolita łódzki – tak w liczbach najprościej można przedstawić pierwszy dzień – łódzkie wydarzenie ewangelizacyjne, które odbywa się w tych dniach w Łodzi.

Spotkanie podzielono na dwie części. W pierwszej części uczestnicy wysłuchali sondy ulicznej, w czasie której przechodniom zadano pytanie: o co zapytał byś Jezusa? Z wielu podanych odpowiedzi uczniowie łódzkich gimnazjum mieli wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie i wysłać sms potwierdzając swój wybór. Następnie świadectwem swojego spotkania z Bogiem podzielili się z uczestnikami spotkania Michał, Sebastian i Piotrek – znani youtuberzy, którzy tworzą kanał „Jeleniejaja”. Na koniec tej części spotkania, młodzi wysłuchali fragmentu ewangelii opowiadającego o bogatym młodzieńcu, oraz komentarza do tego fragmentu, który przedstawił arcybiskup Ryś.

– Przyjechałem na dzisiejsze spotkanie trochę z ciekawości, jednak to co zobaczyłem tutaj przerosło moje oczekiwania. Spodziewałem się, że będzie fajnie, bo będzie jakieś śpiewanie, ale nie myślałem, że będzie aż tak! To było coś… – mówi Janek Brzeziński.

– Na takich rekolekcjach w hali uczestniczę po raz pierwszy. – tłumaczy Oliwia Mazur. To co tu zobaczyłam, to było coś wyjątkowego i niezwykłego. – dodaje uczestniczka spotkania.

Po przerwie, w drugiej części która skierowana była na odpowiedź młodych na to, co usłyszeli wcześniej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, który w uroczystej procesji został wniesiony na arenę. Następnie uczestnicy spotkania mogli skorzystać z sakramentu pokuty, a na przygotowanych wcześniej kartkach napisać swoje grzechy i przybić je do olbrzymiego, bo blisko 21 m. drewnianego krzyża położonego na środku areny. Chętni mogli też poprosić o modlitwę wstawienniczą, którą posługiwali  członkowie jezuickiej wspólnoty Mocni w Duchu.

– Dla mnie najmocniejszym momentem była ta chwila, kiedy ludzie modlili się za mnie. Nigdy wcześniej w czymś takim nie uczestniczyłem. To było mocne! W jednej chwili poczułem się taki wolny, jakby wszystkie problemy gdzieś zniknęły! – mówi Tomek Komeracki – uczeń jednego z łódzkich gimnazjów.

Pierwszy dzień Areny Młodych zakończyła modlitwa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.