Archidiecezja Łódzka
„24 godziny dla Pana” – doświadczanie Kościoła, doświadczenie wspólnoty grzeszników!
08:00 | 09.03.2018 | Wyświetleń: 2522 | Autor: ks. Paweł Kłys

Po raz piaty w świecie, a po raz pierwszy (o zasięgu ogólnodiecezjalnym) w Archidiecezji Łódzkiej, odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, której tegorocznym tematem są słowa z Psalmu 130: „Ty udzielasz przebaczenia”.

– „24 godziny dla Pana” to piękne doświadczenie dla Kościoła. – mówi abp Ryś. – Zobaczyć siebie jako wspólnotę grzeszników, którzy czasem też krzywdzą siebie nawzajem. Nie tylko grzeszą wobec Pana Boga, ale i wobec siebie wzajemnie, ale też od Pana doznają przebaczenia i to przebaczenie, wprowadza pokój miedzy nimi! To jest doświadczenie rzeczywistej, prawdziwej i pięknej radości dla całego Kościoła: zobaczyć siebie jako grzeszników, którzy są pojednani z Bogiem i miedzy sobą! – dodaje arcybiskup.

To wielkopostne wydarzenie, którego inicjatorem jest papież Franciszek, polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ono w dniach 9 – 10 marca br. w czterech miejscach Archidiecezji Łódzkiej:

  • Łódź – Archikatedra p.w. św. Stanisława Kostki oraz kościół p.w. Matki Bożej Bolesnej – Teofilów.
  • Łask –  Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej.
  • Piotrków Trybunalski – kościół rektoralny p.w. Matki Bożej Śnieżnej – kościół panien dominikanek.

Do udziału w tegorocznym spotkaniu zaprasza metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. – Serdecznie zapraszam do tego doświadczenia, tak ważnego na drodze wielkiego postu ku wydarzeniom Paschalnym, ku Świętemu Triduum. Dajmy się zaprosić papieżowi Franciszkowi, który przepięknie wyczuwa tu intuicję i intencje serca Bożego, inicjując takie wydarzenie. Poczujmy się jedno z całym Kościołem na świecie! – apeluje pasterz.

24GODZINY_PLAKAT PIOTRKÓW DRUK