Archidiecezja Łódzka
Stacja XIII – kościół św. Alberta Chmielowskiego
23:03 | 28.02.2018 | Wyświetleń: 1562 | Autor: ks. Paweł Kłys

–  Dziś  Chrystus mówi do nas: chcesz, być pierwszym, chcesz być wielkim? Stań się sługą wszystkich! To nie jest utopia, to nie jest iluzja, która zupełnie nie przystaje do dzisiejszego świata. To jest ideał i propozycja, z którą powinniśmy konfrontować nasze codzienne wybory, szczególnie wówczas, kiedy nasz wrodzony egoizm, małoduszność i grzech, spychają nas z drogi wskazanej przez Chrystusa. – mówił arcybiskup senior.

Świątynia p.w. świętego Alberta Chmielowskiego usytuowana na łódzkim osiedlu Widzew – Wschód, była kolejnym przystankiem na szlaku pielgrzymowania do wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył i słowo Boże wygłosił ksiądz arcybiskup Władysław Ziółek,  emerytowany metropolita łódzki.

– Dzisiejsza liturgia wielkopostna jest doskonałą okazją do tego, by jeszcze raz spojrzeć na Chrystusa, który nie przyszedł żeby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu. – mówił w homilii abp Ziółek. – To spojrzenie skierujmy najpierw na stacje drogi krzyżowej i na sam wizerunek ukrzyżowanego, a następnie na Jego miłosierne oblicze z obrazu Jezu ufam Tobie! By w takim modlitewnym zamyśleniu spojrzeć na całą historię zbawienia i historię własnego życia. – podkreślił pasterz.

Zaapelował także do zgromadzonych w świątyni – rozejrzyjmy się uważnie wokół siebie, zobaczymy wówczas, że są wśród nas tacy, którzy służą Bogu i ludziom, którzy poświęcają swój czas, swoje zdrowie, swoje talenty. Którzy swojej cichej i pokornej służby bliźnim nie traktują jako umniejszenie, poniżenie, czegoś niegodnego! – zauważył arcybiskup senior.

Przed błogosławieństwem wierni odmówili wspólnie Koronkę do Bożego miłosierdzia, za co  w czasie liturgii  stacyjnej można uzyskać odpust zupełny.