Archidiecezja Łódzka
Sesja charyzmatyczna w łódzkiej hali sportowej
19:49 | 10.02.2018 | Wyświetleń: 3208

„Moc uwielbienia” – to hasło dwudniowej sesji formacyjnej odbywającej się w dniach 10 – 11 lutego br., w łódzkiej hali sportowej. Spotkanie skierowane do wspólnot Odnowy w Duchu Świętym działających na terenie całej Polski, zostało zorganizowane przez Centrum Mocni w Duchu, działające przy parafii księży Jezuitów w Łodzi.

Wyjątkowymi gośćmi tegorocznej sesji są diakon Larry Oney i jego żona Andi Oney, którzy do zebranych wygłosili cztery konferencje. Lary jest stałym diakonem katolickiej archidiecezji Nowego Orleanu i posługuje w parafii Bożego Miłosierdzia w Kenner w stanie Luizjana. Mieszka w Nowym Orleanie z żoną Andi i ma 5 dzieci. Diakon Oney międzynarodowym mówcą i kaznodzieją. Prowadzi wyjazdy misyjne w wielu miejscach Afryki, Brazylii, Europy, Kanady i w całych Stanach Zjednoczonych. Dynamiczny styl i przesłanie pełne nadziei doprowadziły go do setek przemówień na całym świecie.

W pierwszym dniu spotkania Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił arcybiskup Grzegorz Ryś, który wskazał na to, że działalność charytatywna Kościoła jest działem ewangelizacyjnym, jest wielkim dziełem miłości względem potrzebujących. – Ten rodzaj ewangelizacji był obecny w pierwotnym Kościele i dziś jest obecny- niestety już nie w takim samym wymiarze jak kiedyś. – podkreślił arcybiskup.

Przypominając fragmenty ewangeliczne o rozmnożeniu chleba, łódzki pasterz zauważył, że uczniowie, a także ci, którzy szli za Jezusem doświadczyli Boga, który usługuje! – Jezus każe tłumom usiąść. Składa Bogu dziękczynienie, a następnie daje  chleb, aby  został  rozdzielony. Ten, kto otrzymuje chleb, dostaje wiadomość, że to jest dopiero początek, że coś będzie jeszcze dalej, że coś kryje się jeszcze dalej za tym chlebem. – zaznaczył arcybiskup

Uczestnicy spotkania obok konferencji i codziennej Mszy świętej wezmą udział w modlitwie uwielbienia, wieczorze chwały oraz w adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z modlitwą o uzdrowienie.

Według organizatorów w spotkaniu bierze udział blisko dwa tysiące osób, którzy przyjechali do Łodzi za całej Polski. Spotkanie można śledzić za pomocą środków multimedialnych – Facebooka (funpage Wspólnota „Mocni w Duchu”) oraz na kanale YouTube (Mocni w Duchu – Jezuici TV) Spotkania tego typu odbywają się w Łodzi już od kilku lat dwa razy w roku: jesienią i na wiosnę.