Sesja charyzmatyczna w łódzkiej hali sportowej

„Moc uwielbienia” - to hasło dwudniowej sesji formacyjnej odbywającej się w dniach 10 – 11 lutego br., w łódzkiej hali sportowej. Spotkanie skierowane do wspólnot Odnowy w Duchu Świętym działających na terenie całej Polski, zostało zorganizowane przez Centrum Mocni w Duchu, działające przy parafii księży Jezuitów w Łodzi.

Wyjątkowymi gośćmi tegorocznej sesji są diakon Larry Oney i jego żona Andi Oney, którzy do zebranych wygłosili cztery konferencje. Lary jest stałym diakonem katolickiej archidiecezji Nowego Orleanu i posługuje w parafii Bożego Miłosierdzia w Kenner w stanie Luizjana. Mieszka w Nowym Orleanie z żoną Andi i ma 5 dzieci. Diakon Oney międzynarodowym mówcą i kaznodzieją. Prowadzi wyjazdy misyjne w wielu miejscach Afryki, Brazylii, Europy, Kanady i w całych Stanach Zjednoczonych. Dynamiczny styl i przesłanie pełne nadziei doprowadziły go do setek przemówień na całym świecie.

W pierwszym dniu spotkania Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił arcybiskup Grzegorz Ryś, który wskazał na to, że działalność charytatywna Kościoła jest działem ewangelizacyjnym, jest wielkim dziełem miłości względem potrzebujących. – Ten rodzaj ewangelizacji był obecny w pierwotnym Kościele i dziś jest obecny- niestety już nie w takim samym wymiarze jak kiedyś. – podkreślił arcybiskup.