Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: Wypełniacie państwo misję, która jest przedłużeniem wcielenia Słowa Bożego!
16:04 | 18.12.2017 | Wyświetleń: 2499 | Autor: ks. Paweł Kłys

– Wypełniacie państwo misję, która jest przedłużeniem wcielenia Słowa Bożego! Przyjmijcie ode mnie słowa wdzięczności, bo to słowo wam się należy, bez względu na to, czy jesteście lekarzami, pielęgniarkami czy pracownikami szpitala dlatego, że liczy się cała wspólnota, która pracuje, jest przy człowieku! Życzę wam, byście się w tej misji odnajdywali, i byście byli bezpieczni! – mówił abp Ryś podczas szpitalnego spotkania opłatkowego.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym obok dyrekcji, lekarzy, pielęgniarek i przedstawicieli administracji udział wziął metropolita łódzki.

Nawiązując do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia arcybiskup Ryś zauważył, że – Pan Jezus jest podobny do was! Trudno powiedzieć, że ze względu na wasz zawód, ale ze względu na powołanie, któreście odczytali w swoim życiu, i które wypełniacie. Trochę się na tym znam, mam brata lekarza, bratową lekarza i mamę farmaceutę. Trochę się poruszam w tym środowisku. – mówił arcybiskup.

Zwrócił uwagę na to, jak ważna i potrzebna jest praca służby zdrowia, na rzecz całego społeczeństwa. – Macie taki zawód, którego nie da się wykonywać, jeśli człowiek chce się za wszelką cenę ochronić. Nie da się! Na pewno macie taki zawód, który wymaga takiej bliskości by być przy człowieku, któremu nie jest prosto! – podkreślił.

Po złożeniu życzeń przez księdza arcybiskupa i dyrekcję szpitala, był czas na kolędowanie i indywidualne życzenia.