Archidiecezja Łódzka
A było to tak… – Jan Paweł II w Łodzi we wspomnieniach świadków
12:00 | 02.06.2017 | Wyświetleń: 2791

13 czerwca br. minie dokładnie 30 lat od jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego wydarzenia, jakie miało miejsce w historii miasta Łodzi i niespełna 100 – letniej historii diecezji łódzkiej. Tym wydarzeniem, była niewątpliwie wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II na ziemi łódzkiej.

Chcąc przygotować się do obchodów 30. rocznicy tamtego wydarzenia, chciejmy wysłuchać relacji księdza arcybiskupa seniora Władysława Ziółka, naocznego świadka przygotowań i przebiegu tej wyjątkowej wizyty.

Codziennie, przez 8 kolejnych dni, będziemy publikować krótkie filmiki ze wspomnieniami tamtych pamiętnych chwil, które następca Świętego Piotra, Papież Polak, spędził w naszym mieście.

W tych  dniach przygotowań do Święta Eucharystii, które upamiętnia wizytę Papieża w Łodzi, na naszej stronie internetowej, będzie można także zapoznać się ze wspomnieniami księdza biskupa seniora Adama Lepy, który zawarł je w książce pt. „Papież Jan Paweł II w Łodzi, 13 czerwca 1987r.” wydanej przez Wydawnictwo Archidiecezji Łódzkiej. Ksiądz biskup Adam Lepa, był przewodniczącym komitetu przygotowań do wizyty Jana Pawła II w Łodzi.

Niezwykłą perełką, jaką chcemy zaprezentować w tych dniach, są także fotografie, które ze zbiorów kurialnych udostępnił ks. kan. Józef Janiec, dyrektor wydawnictwa AŁ. Dzięki tym fotografiom, będzie można choć na chwilę przenieść się w ten wyjątkowy czas, kiedy Papież Polak, dziś Święty Kościoła, był tutaj pośród nas, w naszym mieście.

Niech prezentowany materiał, pomoże w dobrym przygotowaniu do 30. rocznicy obecności największego z rodu Polaków w centrum Polski, mieście kominów fabrycznych i ciężkiej pracy ludzkiej.