Archidieczja Łódzka

Parafia Świętej Marii Magdaleny Pokutnicy i Świętego Klemensa I Rzymskiego w Sędziejowicach

Proboszcz: ks. Piotr Borowiec
Adres: Powstańców 1863 r. 14 98-160 Sędziejowice
  • O parafii
  • Msze Święte
  • Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY

Data erygowania: XIII w.

Historia budowy kościoła i jego architektura:
Czwarty z kolei wybudowany w latach 1984–1987 wg projektu arch. Mirosława Rybaka, w kształcie ośmioboku (30 x 30 m), nawa główna 18 x 18 m, obudowana 6-metrowym traktem, w którym są 4 kaplice, zakrystia. Poświęcony 22 VII 1987 r. przez bpa Bohdana Bejze.

Wyposażenie kościoła:
Ołtarz soborowy, nad ołtarzem na ścianie rzeźba: Chrystus ukrzyżowany, a pod krzyżem Maryja, św. Jan i św. Maria Magdalena. W kaplicach obrazy MB Częstochowskiej i św. Józefa. Organy – elektroniczne, fotel z białego marmuru z Carrary, tabernakulum pancerne, 2 dzwony na wieży. Droga Krzyżowa rzeźbiona, 40 ławek. Centralne ogrzewanie od 1998 r.

Ulice należące do parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Brody – 2 km, Kamostek kolonia – 2, Kamostek wieś – 3, Kozuby Nowe – 3, Kozuby Stare – 2, Lichawa – 2, Łączki – 1, Parcela Emilianów – 2, Sędziejowice Kolonia – 1, Sędziejowice, wieś kościelna, Sycanów – 6, Żagliny Duże – 4, Żagliny Małe – 5, Żagliny Krzewina – 5