Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 1 VII 1996 r. (abp Władysław Ziółek)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Budowę kościoła rozpoczęto w 2000 r. Kościół budowany według projektu architektów Pawła Marciniaka i Dariusza Witasiaka. 4 października 2009 roku nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego do świątyni (abp Władysław Ziółek) i w tym dniu nastąpiła pierwsza msza w murach nowego kościoła. Kaplica tymczasowa, wybudowana w 1996 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka w 2012 roku została przeniesiona do parafii pw. bł. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim.

Ulice należące do parafii

Batorego (część), Bohaterów Września, Borowikowa, Cisowa, Chabrowa, Dębowa, Inki-Siedzikówny, Jarzębinowa, Jesionowa, Jodłowa, Leszczynowa, 9 Maja, Podleśna, Orzechowa, Spółdzielcza, Szkolna, Szpitalna, Topolowa, Warszawska (część)
MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Ostrów (część) – 0,5 km, Ostrów Osiedle – 0,5, Wola Łaska (część) – 1