Archidieczja Łódzka

• Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

Data erygowania: 1688 r. (abp gnieźnieński)

Historia budowy kościoła i jego architektura:
Murowany, wybudowany w latach 1889-1897 wg projektu arch. Kornelego Szrettera w stylu neogotyckim. Budował ks. Michał Ziarniewicz. Konsekrowany 20 VIII 1905 r. przez bpa włocławskiego Stanisława Zdzitowieckiego.

Wyposażenie kościoła:
Ołtarz główny – 2 obrazy: św. Rocha ,  MB Częstochowskiej; Ołtarze boczne - lewy: Najświętszego Serca Pana Jezusa , św. Rita ; ( po lewo w rogu  ) obraz Kacpra Drużbickiego - prawy: MB Nieustającej Pomocy , św. Józef ,; organy 15-głosowe, 2 dzwony znajdujące się na wieży kościoła .

Ulice należące do parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Brzezie – 2,5 km, Bukowie Górne – 6, Drużbice,  Drużbice Kolonia, Głupice – 3, Gręboszów – 1, Katarzynka – 3, Kazimierzów – 3, Kącik – 4, Kobyłki – 2, Łęczyca – 6, Nowa Wieś – 6, Patok – 6, Pieńki Głupickie – 5, Rasy – 5, Rawicz – 3, Stoki – 4, Wdowin – 3, Żbijowa – 4