Archidieczja Łódzka

Parafia Świętego Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim

Proboszcz: ks. Jacek Tyluś
Wikariusz: ks. Paweł Sudowski jr.
Telefon: 665-858-955
Adres: A.F. Modrzewskiego 8 97-300 Piotrków Trybunalski
Strona internetowa: http://www.jp2piotrkow.eu/
  • O parafii
  • Msze Święte
  • Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 27 XI 2011 r. (abp Władysław Ziółek)

Kaplica tymczasowa, wybudowana pierwotnie w 1996 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka. W lutym 2012 r. została przeniesiona z parafii św. Faustyny w Łasku.

Kościół parafialny wg projektu mgr inż. arch. Jana Gorgula, w budowie od 27 sierpnia 2013 r.

Wyposażenie kaplicy:
Ołtarz główny z obrazem św. Jana Pawła II, obrazy Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Częstochowskiej, tabernakulum, organy elektroniczne, dzwony elektroniczne, ławki. W parafii znajdują się relikwie św. Jana Pawła II, przekazane przez kard. Stanisława Dziwisza.

Ulice należące do parafii

Brzozowa, Bystra, Cedrowa, Czysta, Dębowa, Diamentowa, Doroszewskiego, Głęboka, Jarzębinowa, Kamienna, Klonowa, Kołłątaja, Konopnickiej, Kostromska (numery parzyste od Wojska Polskiego do Słowackiego), Letnia, Liściasta, Lipowa, Modrzewskiego, Matejki, Płytka, Polna (od Kostromskiej do końca), Przelotowa, Reja, Rejtana, Rzeczna, Słowackiego (numery nieparzyste od Kostromskiej do autostrady oraz wszystkie domy za autostradą leżące w granicach Miasta Piotrkowa Trybunalskiego), Stawowa, Twardosławicka, Urwista, Wojska Polskiego (numery parzyste od Kostromskiej do końca), Zamenhofa, Zawodzie, Źródlana.