Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY

Data erygowania: XV w. (abp gnieźnieński Wincenty Kot z Dębna)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Kościół obecny wybudowany w latach 1860–1872, jednonawowy. W 1900 r. dobu¬dowano nowe prezbiterium i powiększono zakrystię. Z powodu słabych fundamentów zarysowały się mury kościoła. W celu ratowania kościoła w 1934 r. założono nowe fundamenty, zbudo¬wano nową wieżę i dwie boczne kruchty. W latach 1993–1995 kościół pokryto nowym dachem miedzianym, nowe wejście na chór oraz stalową konstrukcję pod dzwony. Obecnie rozpoczęto remont posadzki i prezbiterium. W 2002 r. odnowiono zewnętrzną elewację kościoła.

Wyposażenie kościoła:
W kościele ołtarz główny św. Anny, boczne – Chrztu Pana Jezusa, MB Nieustającej Pomocy, ołtarz soborowy, organy odnowione w 1994 r., Droga Krzyżowa, 2 dzwony poruszane napędem elektrycznym.

Ulice należące do parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Brzyków, wieś kościelna, Brzyków kolonia – 1 km, Kamyk – 6, Kocina – 1, Mała Kocina – 1,5, Mała Wieś – 6, Osieczno – 1,5, Piaski – 4, Rychłocice – 5, Rychłocice kolonia – 6, Siemiechów – 5, Wrońsko – 4, Zabłocie – 2,5, Żabieniec – 1,4