Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 11 IX 1994 r. (abp Władysław Ziółek)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
W kwietniu 2000 r. przystąpiono do budowy nowej świątyni wg projektu arch. Aleksego Dworczaka i inż. Janusza Freya. Trzy nawy, boczna kaplica w przyszłości przeznaczona do użytku w dni powszednie. W bryłę świątyni wkomponowana jest wieża z krzyżem. Budowa trwa nadal. Kościół oddany do użytku i poświęcony 4 V 2003 r. przez abpa Władysława Ziółka.
Wyposażenie kościoła:
Ołtarz z drewna, organy elektroniczne, Droga Krzyżowa, 1 dzwon, okna witrażowe z postaciami świętych, wszystkie drzwi metalowe.

Ulice należące do parafii

Andrespol – Brzezińska, Chopina, Głogowa, Jęczmienna, Krótka, Krzywa, Lipowa, Mała, Orzeszkowej, Paderewskiego, Podlaska, Pokojowa, Patriotyczna, Rokicińska, Świerczewskiego, Urocza, Wieniawskiego, Wysoka, Zaułek, Zapolskiej Zduńska, Żytnia

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Andrespol, miejscowość kościelna, Kraszew – 0,5–2 km, Stróża – 3, Wiśniowa Góra – 0,5–3