Archidieczja Łódzka

Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Okupie Wielkim

Proboszcz: ks. Stanisław Kopeć
Telefon: 43 675-11-29
Adres: Sieradzka 10 98-100 Łask Okup Wielki (pow. łaski)
  • O parafii
  • Msze Święte
  • Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 2 VII 1988 r. (bp Władysław Ziółek)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Obecny kościół wybudowany jako kaplica katechetyczna na terenie parafii Marzenin.
24 III 1983 r. zatwierdzono plan realizacji. Wewnątrz budynek był przedzielony ścianą na miejsce kultu i miejsce katechezy dzieci szkolnych. Zakończenie budowy 1984 r. Poświęcenia dokonał 20 XI 1983 r. bp Józef Rozwadowski. W 1994 r. przystosowany tylko do funkcji kultowej. Na przełomie 1999 i 2000 r. dobudowano: prezbiterium, zakrystię i kaplicę przedpogrzebową. Rozebrana została ściana wewnątrz kościoła. W 1999 r. wymieniono okna.
Wyposażenie kościoła:
Ołtarz soborowy – drewniany, z dwoma stopniami, przytwierdzony do podium, Droga Krzyżowa, organy elektroniczne; dwa boczne ołtarze: Matki Boskiej i Miłosierdzia Bożego, dzwon „Maryja” o wadze 300 kg.

Ulice należące do parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Kolonia Bilew – 0,5 km, Kopyść wieś – 1, Mikołajówek – 0,5, Okup Mały wieś – 0,5, Okup Mały osiedle, Okup Wielki, wieś kościelna, Ostrówek – 2, Zielencice – 3