Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: zabójcze jest dla człowieka zajmowanie się grzechami innych ludzi!

„Zabójcze jest dla nas zajmowanie się cudzymi grzechami, a tym bardziej zabójcze jest myślenie, że czyjeś grzechy są większe niż nasze. Takie myślenie jest zabójcze dla człowieka”- mówił podczas sobotniej Eucharystii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Dalej w swojej homilii Metropolita Łódzki odnosząc się do przypowieści z dzisiejszej Ewangelii o gospodarzu i drzewie figowca zwrócił uwagę na to, że Pan Bóg nie podchodzi do nas na zasadzie, że w nas inwestuje, a mu mamy Mu wszystko zwrócić. „Pan Bóg ma nadzieje na to, że my owocujemy dla siebie samych, w tym sensie, że nie wyjaławiamy ziemi i że to co otrzymujemy od Niego powoduje nasz wzrost. Ważne jest to dla nas samych. Na ogół jest łatwiej pogadać o Piłacie, natomiast zobaczmy ile miłosierdzia Bożego my nadużywamy właśnie przez to, że nie owocujemy”- mówił Abp Ryś.

Przed błogosławieństwem Ksiądz Arcybiskup zaprosił na Niedzielną Eucharystię, która sprawowana będzie o godzinie 9:30.

W codziennych Eucharystiach z metropolitą łódzkim transmitowanych on-line z kaplicy domu biskupiego można uczestniczyć codziennie o godz. 7:30, a w niedzielę o godzinie 9:30 wchodząc na stronę www.archidiecezja.lodz.pl lub na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka.