Dyspensa Metropolity Łódzkiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej

Zgodnie z komunikatem wydanym dziś przez Metropolitę Łódzkiego informujemy, że ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca osobom: w podeszłym wieku osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,  a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Ksiądz arcybiskup zachęca - do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe oraz zawiesza odprawianie w kościołach archidiecezji łódzkiej nabożeństw pasyjnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Czytamy w komunikacje metropolity łódzkiego.

Poniżej treść publikujemy treść dyspensy: