Archidiecezja Łódzka
Spotkanie opłatkowe artystów z arcybiskupem łódzkim
23:26 | 06.01.2020 | Wyświetleń: 871 | Autor: ks. Paweł Kłys

Artyści gromadzący się przy Teatrze LOGOS znajdującym się przy kościele rektoralnym Środowisk Twórczych w Łodzi spotkali się wieczorem w uroczystość Objawienia Pańskiego na tradycyjnym spotkaniu świąteczno – noworocznym.

Spotkanie rozpoczęła Msza święta, której przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś, a której oprawę muzyczną zapewnili artyści scen łódzkich.

W homilii łódzki pasterz przypomniał znaczenie tajemnicy Objawienia Pańskiego, która została przekazana św. Pawłowi. – Tajemnica działania Boga w życiu ludzi, których najchętniej nazywamy poganami. A to jest tak, że gdy poznamy prawdę o Bogu, który się wciela w Jezusie Chrystusie, to konsekwentnie przyjdzie objawianie prawdy o człowieku.- zauważył kaznodzieja.

Na zakończenie liturgii została poświęcona kreda i kadzidło – które mają stać się świadectwem naszej miłości do Chrystusa. – mówił podczas błogosławieństwa abp Ryś.  – Kredą oznaczymy drzwi naszych mieszkań – czym damy świadectwo, że Go kochamy, a dym kadzidła – dziś poświęconego – niech dopełni braki naszej modlitwy, ale i przynagla nas do tego, by modlitwa była obecna w naszym życiu i wznosiła się ku niebu. –  podkreślił podczas modlitwy metropolita łódzki.

Po liturgii swoje życzenia do wszystkich artystów i ludzi sztuki  -gromadzącym się przy tej świątyni – skierował ksiądz arcybiskup. Powiedział między innymi – niezwykle ważne jest to, byśmy nie tracili nic z tych doświadczeń, które mamy z wcześniejszych etapów naszego życia. Skoro Jezus uczy nas, co znaczy być dzieckiem, to znaczy, by dziecko w nas zostało. Bo dziecko reaguje zawsze w bardzo bezpośredni sposób. Życzę wam takie przenikliwości w reagowaniu państwu życzę! – mówił abp Ryś.

Następnie przy śpiewie kolęd zebrani łamiąc się opłatkiem złożyli sobie nawzajem życzenia.