Archidiecezja Łódzka
Chrześcijańskie Spotkanie Młodych – Moszczenica 2019
08:03 | 21.06.2019 | Wyświetleń: 1540 | Autor: ks. Paweł Kłys

Maleo Reggae Rockers i Deus Meus – to zespoły, które zagrały podczas tegorocznych Chrześcijańskich Dni Młodych, które w dniach 19 – 20 czerwca odbyły się w Moszczenicy k. Piotrkowa Trybunalskiego.  To już kolejna edycja tego wydarzenia, którego organizatorami są parafia p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy oraz Urząd Gminy w Moszczenicy.

– Ja jestem na tym spotkaniu już po raz drugi – mówi Katarzyna Krawczyk. – W ubiegłym roku przyszłam tutaj za namową mojej koleżanki, która zapewniała, że będzie bardzo fajnie i tak też było. W tym roku jest coś nowego. Bardzo czekałam na występ Maleo z Regge Rockers i powiem, że nie zawiodłam się. Warto było przyjść. – dodaje.

– Mieszkam od Moszczenicy jakieś 6 km. – tłumaczy Tomasz Zeber. – Kiedy usłyszałem, że w Moszczenicy będzie takie spotkanie, postanowiłem przyjechać i zobaczyć co to jest. Byłem tutaj pierwszego dnia i postanowiłem dziś także przyjechać. – dodaje uczestnik spotkania.

Wraz z młodzieżą, zgromadzoną na Spotkaniu Młodych, podczas wieczoru uwielbienia modlił się także metropolita łódzki, ks. abp Grzegorz Ryś, który podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wygłosił do zgromadzonych konferencję opartą o n fragment biblijny opowiadający o spotkaniu Abrahama z aniołami, a następnie z samym Bogiem.

– Namiot Abrahama, do którego zaprasza trzech nieznajomych wędrowców, to jest pierwsze tabernakulum, do którego zechciał przyjść Bóg. To spotkanie Boga z Abrahamem, jakby wprost przypomina nam wydarzenia z Ewangelii, kiedy Jezus chodzi od domu, do domu. Jezus kochał chodzić do ludzi, do ich domów. Pewnie dlatego – mówią nam Dzieje Apostolskie –  że apostołowie łamali chleb po domach – zbierali się w domach rodzinnych. Ponieważ celebrowano Eucharystię tylko raz w tygodniu, to chrześcijanie zabierali Komunię Świętą do swoich domów i w ciągu tygodnia przyjmowali Komunię świętą w domach, a gdy wybierali się w drogę – to zabierali Ją ze sobą! – mówił łódzki pasterz.

Arcybiskup zwrócił uwagę słuchaczy na to, że to właśnie po to w Boże Ciało wychodzimy na ulice, żeby sobie uświadomić, że Pan Jezus nie jest zachwycony ciągłym przebywaniem w świątyni. Chodzi o to, by przyjąć Pana do naszego domu. –zaznaczył.

Tegoroczne Dni Młodych w Moszczenicy zakończył Apel Jasnogórski, błogosławieństwo arcybiskupa łódzkiego oraz występ zespołu muzycznego JORDAN.