Autor: Antoni Zalewski
Kościoły Stacyjne Łodzi 2019- Kościół św. Teresy #28

W kolejnym Kościele Stacyjnym jakim był Kościół św. Teresy Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.

W swojej homilii Ksiądz Biskup odwołując się do Ewangelii zwrócił uwagę, że postać Jezusa wśród wielu ówczesnych budziła zainteresowanie. Wśród tłumu, który słuchał Jezusa powstał spór o to kim właściwie jest Jezus. Podobnie było kiedy Jezus przyszedł do Nazaretu. Wielu zarzucało mu, że to przecież cieśla, syn Józefa. W innym fragmencie Jezus pyta uczniów za kogo Go uważają? „Apostołowie przytoczyli różne odpowiedzi, owszem pozytywne, ale Jezus chciał w końcu usłyszeć co na Jego temat myślą ci, którzy są tak blisko niego i są jego uczniami”- mówił Ksiądz Biskup.

Dalej Bp Pękalski pytał „kim Jezus jest dla mnie? Czy moje serce w pełni przyjmuje Jezusa wraz z Jego nauką?”

Przed błogosławieństwem wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.