Autor: Antoni Zalewski
Kościoły Stacyjne Łodzi 2019- Kościół pw. Wniebowzięcia N.M.P #29

Kolejną stacją w wielkopostnym pielgrzymowaniu do Kościołów Stacyjnych Archidiecezji Łódzkiej była parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.

W wielkopostnym słowie skierowanym do wiernych Ksiądz Biskup mówił o tym, co to znaczy pójść w swoich życiu za Chrystusem, iść Jego drogą i naśladować Go w codziennym życiu.

Tylko pójście za Jezusem daje nam życie wieczne- mówił bp Pękalski. Jezus mówi do nas byśmy poszli za Nim, a On nas zbawi. Co to oznacza pójść za Nim?- przyjąć powołanie jakim Pan nas obdarowuje i być Mu wiernym. Jezus tym, którzy chcą pójść za Nim stawia wymagania, ale obiecuje wieczną nagrodę w niebie.

Iść za Jezusem to znaczy iść drogą pełną prawdy, sprawiedliwości i miłości. Taką drogą szła Maryja. Od początku swojego życia zawsze to była droga Boża, droga Dekalogu. Maryja prowadzi nas do Jezusa, a Jezus prowadzi nas do miłosiernego Boga. Maryja z ufnością przyjęła to co Bóg dla Niej zaplanował. Idźmy Jej drogą, a Ona zaprowadzi nas do życia wiecznego- mówił Ksiądz Biskup.